Permanentný Make-up

Make-up je skvelá vec, ktorá nám pomáha zakryť drobné nedostatky a naopak vyzdvihnúť prednosti našej vizáže a robí nás tak krajšími. Nevýhodou ale je, že je treba deň čo deň ho znovu aplikovať. Pokiaľ je teda váš čas drahý, skúste zvážiť možnosť permanentného make-upu (ďalej len PMU)

Čo je PMU?
PMU je procedúra, ktorá spočíva vo vpravovaní prírodných pigmentov do pokožky (0,3 – 0,5 mm) a prevádza sa špeciálnym tetovacím prístrojom s garanciou absolútnej hygieny. Ihly, ktoré sa používajú pri práci sú sterilné a vždy len na jedno použitie, pracuje sa v jednorázových chirurgických rukaviciach. Aj napriek tomu, že je známy pod pojmom "Permanentný make up", nenahrádza make up ako taký a žena by nemala pôsobiť prelíčeným dojmom. Naopak, podčiarkuje črty tváre a koriguje drobné nedostatky krásy, jednoducho môžeme vyrovnať asymetriu obočia alebo pier.

Pre koho JE PMU vhodný?
PMU je vhodný nielen pre zamestnané ženy, ale aj pre športovkyne, ženy, ktoré často cestujú na služobné cesty či pre matky, ktoré svoje ratolesti zamestnávajú natoľko, že sa ráno ani nestihnú nalíčiť,  pre alergikov, pre ženy, ktoré sa líčia nerady (alebo to dokonca nevedia).

Pre koho NIE je PMU vhodný?
PMU nie je vhodný pre ženy, ktoré
• prekonali alebo trpia hepatitídou typu B
• sú: tehotné, kojace, HIV pozitívne, v liečbe chemoterapiou alebo rádioterapiou, alkoholovo alebo drogovo závislé, alergické na anestetiká
• trpia: ekzémami, lišajami, plesňami alebo inými kožnými chorobami, cukrovkou, ochorením štítnej žľazy, poruchami zrážanlivosti krvi,  epilepsiou, akýmkoľvek vírusovým alebo infekčným ochorením
• dlhodobo užívajú lieky (v tomto prípade je potrebné sa poradiť so svojim lekárom)
• majú: znamienka alebo bradavice v mieste aplikácie, často herpesy (v tomto prípade je dôležité niekoľko týždňov pred procedúrou jesť vitamín C, B-komplex, tablety Herpesin alebo  natierať sa mastičkou proti herpesu.

Aké sú podmienky aplikácie PMU?
Vek nad 18 rokov (mladší iba so súhlasom rodiča). Pred samotnou procedúrou prekonzultujeme spolu s klientkou doporučený tvar a farbu odtieňa a následne tvar predkreslím. Pri procedúre používam povrchové anestetikum na znecitlivenie tetovaného miesta, zákrok nie je bolestivý, skôr trochu nepríjemný. Samozrejme, záleží na individuálnej citlivosti zákazníčky. Nasleduje samotný úkon, ktorý trvá približne 1 hodinu. Pigment sa v pokožke usádza 4 týždne. Po tejto dobe definitívne uvidíme ako koža zareagovala na procedúru a  v prípade potreby  môžeme vykonať korekciu. Potreba korekcie môže záležať aj od pokožky, pigmentu a následnej starostlivosti zákazníčky. Potom sa už môžete tešiť z pekne tvarovaného obočia, zvýraznených očí a perí, ktoré vám vydrží približne 2-3 roky. 

Ako dlho trvá hojenie PMU?
Bezprostredne po práci je pigmentované miesto trošku podráždené, opuchnuté a začervenané asi 2 hodiny a permanentný make up je výrazný, ale do týždňa sa všetko krásne vyhojí, pigmentované miesto zbledne. Normálne trvá hojenie 5-7 dní. Potom sa z tetovaných miest zlúpe vrchná vrstva , cez pigmentovanú časť narastie nová kožička - dôsledkom čoho je odtieň po vyhojení o niečo svetlejší a prirodzenejší. Stráca sa približne 30-60% pigmentu v závislosti od pokožky, krvnej skupiny a následnej starostlivosti.

Čo robiť po PMU?
Na podporu hojenia budete používať masť Calcium pantothenicum, čistú vazelínu alebo špeciálny prípravok na tetovanie+hojenie podľa pokynov. Permanentný make-up môžete absolvovať aj v letných mesiacoch, najneskôr 1 mesiac pred dovolenkou pri mori.

Čo nerobiť po PMU?
Počas prvých 24 hodín neumývať ošetrované miesta vodou, potom starostlivo umyť vodou (nepoužívať mydlo, pleťové mlieko ani iné líčidlá) a jemne vysušiť (netrieť uterákom!). Nedoporučujeme 4-6 týždňov solárium a saunu, 3 dni po tetovaní letieť lietadlom (kvôli herpesu), týždeň nepoužívať riasenku a očné tiene (ak boli tetované linky), make-up môžete použiť mimo tetovaných miest a rúž až po 10 dňoch (ak boli tetované pery).

Aké typy korekcíí je možné vykonávať?

Procedúru PMU možno aplikovať :

  • na pery - kontúra alebo mierne zväčšenie s následným tieňovaním alebo celkovou výplňou

        Kontúra                          Kontúra s tieňovaním                    Kontúra s celkovou
                                                                                                              výplňou

                                                            

  • na obočie – kompaktné (celková výplň), pudrové (podfarbenie prorodzeného obočia)
                        alebo čiarkované-vláskové (imituje rast chĺpkov a obočie pôsobí veľmi prirodzene)

                 Kompaktné                                  Pudrové                                Čiarkované-Vláskové

             http://www.makeupthatlasts.com/images/home_eyebrows.jpg                                                 

  • na horné a dolné linky na očiach - zahustenie mihalníc /rámovanie očí, alebo   hrubšia linka

    Zahustenie mihalníc                      Hrubšia linka

                           

 

Jeseň a zima sú optimálnym obdobím na chemický peeling, mezoterapiu a permanentný makeup. Viac info nájdete v jednotlivých sekciách