Depilácie

Depilácia teplým voskom

Depilácia pomocou teplého vosku patrí medzi najpopulárnejšie spôsoby odstraňovania nežiaduceho ochlpenia na tele s dlhodobým účinkom. Keďže pri nej dochádza k vytrhnutiu chĺpka aj s  korienkom, trvá niekoľko dní až týždňov, kým znova narastie. Spolu s nežiaducimi chĺpkami je odstránená aj vrchná vrstva odumretej kože, takže depilácia zanecháva nohy jemné a hladké.
Depiláciu voskom je potrebné opakovať v pravidelných intervaloch, avšak jej výhodou je, že chĺpky zanecháva na rozdiel od žiletky jemné a ohybné. Depilácia sa vykonáva teplým voskom, ktorý sa aplikuje na pokožku v smere rastu chĺpkov. Následne sa na pokožku priloží depilačný papier, ktorým sa ochlpenie strháva v protismere rastu ochlpenia. Pred nanesením vosku sa pokožka dezinfikuje a po depilácii sa nanesie ukľudňujúci hojivý krém alebo olej. Pri takomto ošetrení je riziko zarastania chĺpkov a vzniku zápalov veľmi nízke. Aby bola depilácia teplým voskom účinná je potrebná dĺžka chĺpkov okolo 4 -6 mm.

  

Depilácia cukrovou pastou

Je vhodná pre ženy s veľmi citlivou pokožkou alebo s kŕčovými žilami, pretože sa na telo nenanáša horúca, ale v príjemnej telesnej teplote. Depilácia cukrovou pastou je jediná metóda depilácie, kedy sa chĺpky vyťahujú v smere rastu. Depilácia je takmer bezbolestná. Cukrová pasta je 100 % prírodná, nespôsobuje alergické reakcie. Je tak prírodná , že sa dá jesť. Je rozpustná vodou, ľahko sa odstraňuje z pokožky. Odstraňuje iba chĺpky a odumreté kožné bunky. Živé nestrháva. Umožňuje viackrát ošetriť jednu plochu bez poškodenia pokožky. Neláme chĺpky. Chĺpok obalí, prenikne ku korienku a zjemní ho.Po depilácii sa dosiahne efekt detskej pokožky.

 

 

 

 

Jeseň a zima sú optimálnym obdobím na chemický peeling, mezoterapiu a permanentný makeup. Viac info nájdete v jednotlivých sekciách